Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa Prowincja Polska
  • 1
  • 2
Prev Next

Dzień II

Dzień II

Czas sprawozdań: dziękczynienie dobremu Bogu za łaski i prowadzenie oraz prośba o miłosierdzie za nasze zaniedbania i grzechy.

Najpierw sprawozdanie Ojca Prowincjała Krzysztofa Swóła CR o duchowym i materialnym stanie prowincji. Następnie o. Jan K. Kaczmarek CR zreferował ostatnie trzy lata funkcjonowania nowicjatu. Ostatnie tego dnia sprawozdanie przedłożył rektor Wyższego Seminarium Duchownego oraz rektor Junioratu o. Damian Stachowiak CR. Po kolejnych wystąpieniach nie zabrakło pytań, dopowiedzeń, uściśleń i odpowiedzi. W każdym słowie można było usłyszeć troskę o naszą Wspólnotę i misję, jaką powierzył nam Zmartwychwstały Pan. A z okazji Święta Niepodległości w modlitwach gorąco polecaliśmy Miłosiernemu Bogu Polskę i Polaków. (PS. Nie zabrakło także tradycyjnych rogali świętomarcińskich, wszak wielu zmartwychwstańców pochodzi bądź posługiwało/posługuje w Poznaniu).


Kalendarz modlitw 8 sierpnia

INTENCJA:


Aby idea Bogdana Jańskiego wspólnot chrześcijańskich, które żyją w miłości prawdą objawioną przez Jezusa prowadziła do zakładania żywotnych i widocznych wspólnot lokalnych, co jest istotnym elementem posłannictwa Zgromadzenia (art. 135)


«Wyznanie otwarte jest już połową poprawy i całym tytułem do przebaczenia» (KW, 15)

WSTAWIENNICTWO: Modlimy się za

ZMARŁYCH:

ks. Józef Hube 1891 Rzym, Włochy
ks. Jan Műller 1973 Kościerzyna, Polska

URODZINY:

ks. Andrzej Kurek 1954 Polska

INTENCJA SZCZEGÓŁOWA:

1. Za naszych rodziców, krewnych, przyjaciół i dobroczyńców oraz za tych wszystkich, którzy polecali się naszym modlitwom
2. O większą wierność Konstytucjom i Statutom Prowincjalnym
3. Za wspólnotę Domu zakonnego w Krokowej