Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa Prowincja Polska
  • 1
  • 2
Prev Next

Dzień I

XXI Kapituła Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców rozpoczęta!

Najpierw uroczysta Eucharystia z hymnem do Ducha Świętego „Veni, Creator Spiritus”. Modlitwie przewodniczył Ojciec Generał Bernard Hylla CR, który w kazaniu zaznaczył, że kapi-tuła to „święto wiary”. Następnie pierwsza sesja, którą prowadził Ojciec Prowincjał Krzysztof Swół CR. Zatwierdzono procedury postępowania oraz wybrani zostali moderatorzy, a także skład komisji rewizyjnej. Wszystko sprawnie i w bardzo braterskiej atmosferze! Trudno było nie zauważyć radości współbraci ze spotkania (przecież przyjechali z najróżniejszych miejsc i wielu widuje się bardzo rzadko). Jak aktualne są słowa papieża Franciszka: „Tam, gdzie są osoby konsekrowane, tam jest radość”.

 


Kalendarz modlitw 8 sierpnia

INTENCJA:


Aby idea Bogdana Jańskiego wspólnot chrześcijańskich, które żyją w miłości prawdą objawioną przez Jezusa prowadziła do zakładania żywotnych i widocznych wspólnot lokalnych, co jest istotnym elementem posłannictwa Zgromadzenia (art. 135)


«Wyznanie otwarte jest już połową poprawy i całym tytułem do przebaczenia» (KW, 15)

WSTAWIENNICTWO: Modlimy się za

ZMARŁYCH:

ks. Józef Hube 1891 Rzym, Włochy
ks. Jan Műller 1973 Kościerzyna, Polska

URODZINY:

ks. Andrzej Kurek 1954 Polska

INTENCJA SZCZEGÓŁOWA:

1. Za naszych rodziców, krewnych, przyjaciół i dobroczyńców oraz za tych wszystkich, którzy polecali się naszym modlitwom
2. O większą wierność Konstytucjom i Statutom Prowincjalnym
3. Za wspólnotę Domu zakonnego w Krokowej