Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa Prowincja Polska

Rekolekcje Oazowe

Z całej Polski i nie tylko

 

Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. Te słowa towarzyszyły w tym roku uczestnikom rekolekcji Ruchu Światło-Życie. W naszej niewielkiej, zmartwychwstańczej gałęzi przeżywaliśmy w tym roku czas tego szczególnego spotkania z Bogiem w pięciu grupach. W pierwszym turnusie, od 7 do 18 lipca, wzięło udział 36 uczestników Oazy Dzieci Bożych, których prowadził o. Łukasz Wąsikiewicz wraz z 7 animatorami (w tym br. Michał Kowalczyk CR i s. Olga Repińska CR).
W drugim turnusie (20 lipca – 5 sierpnia) swoje rekolekcje przeżywała młodzież. Na Oazie Nowej Drogi I i II stopnia w Mszanie Górnej posługiwał o. Szymon Zaniewski CR, który miał pod opieką największą, bo aż 41 osobową grupę młodych uczestników. Pomagało mu w tym 8 animatorów, w tym br. Szymon Minkowski CR. Również w tym samym czasie w ośrodku „Agnieszka” w Mszanie Górnej o. Tomasz Koperek CR poświęcał swój czas dla młodzieży Oazy Nowej Drogi II i III stopnia – w sumie 24 uczestników i 6 animatorów (z br. Pawłem Drachem CR).
W Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Krakowskiej na Śnieżnicy odbywały się rekolekcje Oazy Nowego Życia. Za I stopień był odpowiedzialny o. Piotr Gastoł CR. Grupa liczyła 20 uczestników i 5 animatorów. W grupie animatorskiej był również br. Michał Michalski CR. Drugi Stopień Oazy Nowego Życia prowadził o. Marcin Ćwiek CR. Ten bardzo intensywny i wymagający stopień liczył 11 uczestników i 3 animatorów (w tym br. Michał Kowalczyk CR).
W sumie rekolekcjach uczestniczyło 132 uczestników, 29 animatorów i 5 księży – 166 osób. To nieco więcej niż w ubiegłym roku, ale mniej niż w poprzednich latach. Szczególnie było widać mniejszą ilość uczestników z naszych parafii. Wynikało to głównie z braku spotkań formacyjnych w ciągu roku. Miejmy nadzieję, że w roku 2021/2022 wspólnoty będą wracać do życia. Mieliśmy natomiast wielu uczestników spoza naszych parafii, co również jest pozytywną wiadomością, gdyż działamy dla całego Kościoła. Skąd przybyli? Jeśli chodzi o „nasze” parafie, to: Gdańsk, Kraków, Wiedeń, Poznań – Wilda, Poznań – Smochowice, Warszawa, Bytom, Sosnowiec, Radziwiłłów. Ponadto rekolekcje z nami przeżywała 7 osobowa grupa z Torunia i pojedyncze osoby z: Łodzi, Sadownego, Małkini Górnej, Kolonii, Tylmanowej, Zielonek, Krzęcina, Dobczyc, Prostynia, Bolesławia, Quiberon (Francja), Tarnowa, Siemiatycz, Wieliczki, Rzemienia, Kędzierzyna-Koźle, Przeworska, Kaszowa, Ochotnicy Dolnej, Nowej Słupi, Guzowa, Rabki-Zdrój, Częstochowy, Pisza, Augustowa.
Pomimo niegroźnych doświadczeń medycznych wśród uczestników i animatorów, wszyscy moderatorzy zgodnie przyznali, że zarówno dzieci jak i młodzież w tym roku gorliwie przeżywali te rekolekcje. W większości przyjechali z pragnieniem doświadczenia Boga. Umożliwiło to również moderatorom i animatorom głęboko przeżyć ten czas, za który chcemy Panu Bogu dziękować.


Ks. Piotr Gastoł CR
Prowincjalny Moderator Oazowy

 


Kalendarz modlitw 20 października

INTENCJA:


Aby nasz apostolat wychowania skutecznie dążył do swojego celu, którym jest pełny rozwój osobowości ludzkiej - poprzez kształcenie umysłu i urabianie właściwego sądu, aby prowadzić ludzi do Boga, który jest źródłem i celem wszelkiej mądrości i wiedzy (art. 200)


«Tylko religia katolicka odkrywa najwyższe, powszechne prawo życia, daje środki reparowania naszej zepsutej radykalnie natury i dopięcia celu naszej egzystencji - wiecznego życia, zbawienia» (KW, 87)

WSTAWIENNICTWO: Modlimy się za

ZMARŁYCH:

br. Marcin Wojciechowski 1918 Kraków, Polska
ks. Lawrence Vallimont 2003 Clearfield, USA
ks. Marian Grądziel 2004 Kraków, Polska

IMIENINY:

ks. Jan Kaczmarek

URODZINY:

ks. Gary Young 1940 USA
br. Edward Benson 1944 O-K

INTENCJA SZCZEGÓŁOWA:

1. Za naszych rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i dobroczyńców
2. Za tych, którzy polecali się naszym modlitwom
3. Za wspólnotę Domu zakonnego św. Józefa w Wiedniu – Kahlenberg