Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa Prowincja Polska

Rekolekcje Oazowe

Z całej Polski i nie tylko

 

Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. Te słowa towarzyszyły w tym roku uczestnikom rekolekcji Ruchu Światło-Życie. W naszej niewielkiej, zmartwychwstańczej gałęzi przeżywaliśmy w tym roku czas tego szczególnego spotkania z Bogiem w pięciu grupach. W pierwszym turnusie, od 7 do 18 lipca, wzięło udział 36 uczestników Oazy Dzieci Bożych, których prowadził o. Łukasz Wąsikiewicz wraz z 7 animatorami (w tym br. Michał Kowalczyk CR i s. Olga Repińska CR).
W drugim turnusie (20 lipca – 5 sierpnia) swoje rekolekcje przeżywała młodzież. Na Oazie Nowej Drogi I i II stopnia w Mszanie Górnej posługiwał o. Szymon Zaniewski CR, który miał pod opieką największą, bo aż 41 osobową grupę młodych uczestników. Pomagało mu w tym 8 animatorów, w tym br. Szymon Minkowski CR. Również w tym samym czasie w ośrodku „Agnieszka” w Mszanie Górnej o. Tomasz Koperek CR poświęcał swój czas dla młodzieży Oazy Nowej Drogi II i III stopnia – w sumie 24 uczestników i 6 animatorów (z br. Pawłem Drachem CR).
W Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Krakowskiej na Śnieżnicy odbywały się rekolekcje Oazy Nowego Życia. Za I stopień był odpowiedzialny o. Piotr Gastoł CR. Grupa liczyła 20 uczestników i 5 animatorów. W grupie animatorskiej był również br. Michał Michalski CR. Drugi Stopień Oazy Nowego Życia prowadził o. Marcin Ćwiek CR. Ten bardzo intensywny i wymagający stopień liczył 11 uczestników i 3 animatorów (w tym br. Michał Kowalczyk CR).
W sumie rekolekcjach uczestniczyło 132 uczestników, 29 animatorów i 5 księży – 166 osób. To nieco więcej niż w ubiegłym roku, ale mniej niż w poprzednich latach. Szczególnie było widać mniejszą ilość uczestników z naszych parafii. Wynikało to głównie z braku spotkań formacyjnych w ciągu roku. Miejmy nadzieję, że w roku 2021/2022 wspólnoty będą wracać do życia. Mieliśmy natomiast wielu uczestników spoza naszych parafii, co również jest pozytywną wiadomością, gdyż działamy dla całego Kościoła. Skąd przybyli? Jeśli chodzi o „nasze” parafie, to: Gdańsk, Kraków, Wiedeń, Poznań – Wilda, Poznań – Smochowice, Warszawa, Bytom, Sosnowiec, Radziwiłłów. Ponadto rekolekcje z nami przeżywała 7 osobowa grupa z Torunia i pojedyncze osoby z: Łodzi, Sadownego, Małkini Górnej, Kolonii, Tylmanowej, Zielonek, Krzęcina, Dobczyc, Prostynia, Bolesławia, Quiberon (Francja), Tarnowa, Siemiatycz, Wieliczki, Rzemienia, Kędzierzyna-Koźle, Przeworska, Kaszowa, Ochotnicy Dolnej, Nowej Słupi, Guzowa, Rabki-Zdrój, Częstochowy, Pisza, Augustowa.
Pomimo niegroźnych doświadczeń medycznych wśród uczestników i animatorów, wszyscy moderatorzy zgodnie przyznali, że zarówno dzieci jak i młodzież w tym roku gorliwie przeżywali te rekolekcje. W większości przyjechali z pragnieniem doświadczenia Boga. Umożliwiło to również moderatorom i animatorom głęboko przeżyć ten czas, za który chcemy Panu Bogu dziękować.


Ks. Piotr Gastoł CR
Prowincjalny Moderator Oazowy

 


Kalendarz modlitw 17 września

INTENCJA:


Aby, w celu sprostania złożonym i wzrastającym wymogom współczesnej posługi, zakonnicy troszczyli się o własny rozwój duchowy i zawodowy: poprzez kierownictwo duchowe, osobistą lekturę i studium, poprzez udział w kursach, spotkaniach dyskusyjnych i programach okolicznościowych (art. 170)


«Wszystko, co najwięcej chrześcijańskie, najświętsze, najlepsze, niech znajdzie w na¬szej społeczności braterskiej i zwierzchność i upowszechnienie» (KW, 54)

WSTAWIENNICTWO: Modlimy się za

ZMARŁYCH:

ks. Piotr Graf 1960 Sudbury, Kanada
ks. Hieronim Kroetsch 2012 Kitchner, Kanada

INTENCJA SZCZEGÓŁOWA:

1. Za zmarłych naszych braci i dobroczyńców, za dusze w czyśćcu cierpiące, i za tego, który jako pierwszy spośród nas umrze
2. Za Międzynarodową Komisję Formacji oraz za prowincjalne i regionalne komisje formacji
3. Za wspólnotę Domu zakonnego w Złocieńcu