Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa Prowincja Polska
  • 1
  • 2
Prev Next

Światowy Dzień Ubogich w Centrum Resurrectionis

 

W niedzielę, dnia 19.11.2017 roku, w ramach Światowego Tygodnia Ubogich, w Centrum Resurrectionis, odbyło się spotkanie z ubogimi. Szczególnie zostały zaproszone siostry Albertynki wraz z podopiecznymi z Przytuliska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.
 
Spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią - pod przewodnictwem Ojca Prowincjała Krzysztofa Swóła CR - w naszym kościele seminaryjnym. W swojej homilii Ojciec Prowincjał podkreślał , że ubogim może być każda osoba - bez względu na jej status materialny. Następnie udaliśmy się na uroczysty obiad. Był to czas na rozmowę oraz wzajemne poznanie przy wspólnym stole. Wszystko zakończyliśmy radosnym śpiewaniem pieśni biesiadnych i ludowych, we wspólnym wykonaniu zmartwychwstańczych kleryków oraz Pań z przytuliska sióstr Albertynek.

 

Dziękujemy serdecznie za przyjecie naszego zaproszenia, za ten wspólnie przeżyty czas oraz za życzliwość, którą zawsze obdarzają nas Siostry.


Kalendarz modlitw 15 grudnia

INTENCJA:


Abyśmy byli prawdziwie przekonani, że Bóg miłuje każdego z nas bezwarunkowo


«Gdy miłość Boża zapragnie oddać się człowiekowi w swej nieskończoności, dalsze jego życie staje się niemożliwe» (KW, 142)

WSTAWIENNICTWO: Modlimy się za

ZMARŁYCH:

br. Antoni Folcarelli 1875 Rzym, Włochy

URODZINY:

ks. Lorford Keasey 1935 O-K
br. David Ernst 1938 O-K
ks. Józef Malczyk 1941 USA
ks. Jerzy Zięba 1965 USA

ROCZNICA ŚWIECEŃ:

ks. Andrzej Pakuła 2012 Polska

INTENCJA SZCZEGÓŁOWA:

1. O większą świętość życia zmartwychwstańców
2. Za laikat zmartwychwstańczy
3. Za wspólnotę Domu zakonnego w Warszawie