Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa Prowincja Polska
  • 1
  • 2
Prev Next

WOW - Spotkanie młodych w Stryszawie Wiara Odmienia Widzenie

W dniach 7-12 lipca 2015 roku, na Wzgórzu Miłosierdzia w Stryszawie, odbyło się VII wakacyjne spotkanie młodych, tym razem pod hasłem WOW (Wiara Odmienia Widzenie) zorganizowane przez młodych Galilejczyków i Zmartwychwstańców. Gościliśmy 200 młodych ludzi i wraz z nimi przeżyliśmy prawdziwe święto radości i wiary. Nie zabrakło gości specjalnych, którzy głosili konferencje. Mirek Kirczuk z zespołu Full Power Spirit podzielił się z uczestnikami swoim osobistym doświadczeniem wiary. W czwartek i piątek zawitał na Wzgórze Ojciec Adam Szustak OP, natomiast w sobotę spotkania prowadził Biskup Grzegorz Ryś. Na zakończenie spotkania młodych Mszę św. odprawił Ojciec Prowincjał Krzysztof Swół CR, który wyśpiewał swoją homilię przy akompaniamencie gitary.

 

 


Kalendarz modlitw 20 lutego

INTENCJA:


Abyśmy naśladując Maryję jako nasz wzór, nauczyli się uczestniczyć w cierpieniu, śmierci i zmartwychwstaniu Jej Syna i zostali wyzwoleni od grzechu i w Duchu Świętym stali się uczestnikami nowego życia Jej Syna (art. 8)


«Dziś mam ukończyć moją spowiedź... spraw to, Panie, aby była doskonałą, płodną na przyszłość... W Tobie, o Boże cała moja nadzieja!» (10.01.1835, Paryż)

WSTAWIENNICTWO: Modlimy się za


ZMARŁYCH:

ks. Wiktor Skórka 1950 Poznań, Polska
ks. Albert Ruetz 1980 Waterloo, Kanada


URODZINY:

ks. Jakub Donohue 1955 O-K


INTENCJA SZCZEGÓŁOWA:

1. O większą wierność naszym ślubom zakonnym oraz duchowi naszych Założycieli
2. O ciągłe zainteresowanie źródłami naszej historii i duchowości oraz za prace Komisji Studiów Zmartwychwstańczych
3. Za wspólnotę Domu zakonnego św. Józefa w Wiedniu – Kahlenberg