Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa Prowincja Polska

Święcenia kapłańskie u zmartwychwstańców

W sobotę, 30 maja 2015 roku, w kaplicy seminaryjnej w Centrum Resurrectionis w Krakowie, podczas uroczystej mszy św., bp Jan Kopiec, Biskup Gliwicki, udzielił święceń prezbiteratu dwóm diakonom Zgromadzenia Zmartwychwstańców: Tomaszowi Michałowi Koperkowi CR i Łukaszowi Wąsikiewiczowi CR. Mszę św. koncelebrowało ponad pięćdziesięciu kapłanów, pośród których byli obecni: o. Bernard Hylla CR - przełożony generalny, o. Tim Uniac CR - wikariusz generalny, o. Sutherland MacDonald CR - były przełożony generalny. Nie zabrakło rodziców neoprezbiterów, ich rodzin, przyjaciół, sióstr zakonnych oraz młodzieży z placówek zmartwychwstańczych. Liturgię animował Chór św. Grzegorza z Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu, prowadzonej przez zmartwychwstańców.

Ojciec Tomasz Michał Koperek CR pochodzi z Wilkowiska, koło Limanowej, natomiast ojciec Łukasz Wąsikiewicz CR z Lubasza w Archidiecezji Poznańskiej.

Niech Pan Zmartwychwstały będzie uwielbiony przez kapłaństwo tych Braci naszych. Polecamy ich życzliwej pamięci modlitewnej.


Kalendarz modlitw 17 września

INTENCJA:


Aby, w celu sprostania złożonym i wzrastającym wymogom współczesnej posługi, zakonnicy troszczyli się o własny rozwój duchowy i zawodowy: poprzez kierownictwo duchowe, osobistą lekturę i studium, poprzez udział w kursach, spotkaniach dyskusyjnych i programach okolicznościowych (art. 170)


«Wszystko, co najwięcej chrześcijańskie, najświętsze, najlepsze, niech znajdzie w na¬szej społeczności braterskiej i zwierzchność i upowszechnienie» (KW, 54)

WSTAWIENNICTWO: Modlimy się za

ZMARŁYCH:

ks. Piotr Graf 1960 Sudbury, Kanada
ks. Hieronim Kroetsch 2012 Kitchner, Kanada

INTENCJA SZCZEGÓŁOWA:

1. Za zmarłych naszych braci i dobroczyńców, za dusze w czyśćcu cierpiące, i za tego, który jako pierwszy spośród nas umrze
2. Za Międzynarodową Komisję Formacji oraz za prowincjalne i regionalne komisje formacji
3. Za wspólnotę Domu zakonnego w Złocieńcu